3 powody dla których warto zamieszkać w Krakowie

Kraków to nasza dawna stolica Polski i jednocześnie jedno z najpopularniejszych polskich miast. Ludzie często zaglądają tu w celach typowo turystycznych, zwłaszcza osoby docierające zza granicy, jednakże niektórym krakowska atmosfera tak bardzo przypada do gustu, że postanawiają cieszyć się nią na co dzień. Kupują nowe mieszkania Kraków Podgórze i osiedlają się w tym mieście na stałe. A dlaczego warto pójść tą drogą? Oto trzy powody, które każdego przekonają do zamieszkania w Krakowie.

1. Szansa na prawdziwy rozwój

I to szansa zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają kierować swoim życiem zawodowym i chcą się jeszcze kształcić, jak i dla tych, którzy pragną nareszcie wykorzystać swój potencjał, czyli zdobyte umiejętności, doświadczenie i wykształcenie. Kraków plasuje się na drugim miejscu na liście najpopularniejszych miast akademickich (tuż po Wrocławiu). Już co piąty jego mieszkaniec jest studentem! Nic w tym dziwnego. W Krakowie działa ponad dwadzieścia szkół wyższych, a w tym jeden z najsłynniejszych uniwersytetów, czyli Uniwersytet Jagielloński.

Szanse na dalszy rozwój zawodowy, już po zdobyciu upragnionego wykształcenia, też są bardzo wysokie. Badania przeprowadzone pod koniec 2014 roku w całej Polsce wykazały, że w tamtym momencie w Krakowie obowiązywał najniższy wskaźnik bezrobocia. Niewiele się pod tym względem zmieniło. Dziś Kraków wciąż oferuje ludziom wiele miejsc pracy.

Czytaj również  Top 5 prezentów do nowego domu

2. Niezwykła atmosfera

Każdy chciałby osiedlić się na stałe w miejscu, które będzie dla niego tak po prostu atrakcyjne. A Kraków zdecydowanie jest magiczny. Wystarczy chociaż raz w życiu przejść się po zabytkowych uliczkach na Kazimierzu, stanąć między bajecznymi starodawnymi kamieniczkami i zajrzeć do urokliwych maleńkich kawiarenek, aby przepaść dla tego miejsca na dobre. A na Kazimierzu Kraków się oczywiście nie kończy. Spośród wszystkich polskich miast ma on chyba najpiękniejszy rynek, a ponadto jest siedzibą dla najsłynniejszych zabytków naszego kraju – Wawelu, Kościoła Mariackiego oraz Sukiennic. Turyści zawsze chętnie zaglądają do tych miejsc, jednakże w każdym z nich ogranicza ich czas. Mieszkańcy Krakowa mają te miejsca zawsze do dyspozycji. Mogą zaglądać do nich regularnie, za każdym razem odkrywając w nich coś nowego.

3. Zero nudy, czyli kultura i rekreacja

Ten, kto zasiedli nowe mieszkania Kraków Podgórze, na dobre zapomni o tym, co to znaczy się nudzić. Krakowianie bardzo mocno angażują się w życie kulturalne. Mają do dyspozycji liczne muzea, galerie sztuki, teatry czy nowoczesne kina. Regularnie mogą też brać udział w różnego rodzaju festiwalach, w tym m.in. w słynnym Festiwalu Kultury Żydowskiej, który jest organizowany już od ponad trzydziestu lat. Osoby lubujące się bardziej w aktywnym wypoczynku na pewno zadowolą się rozległymi terenami i obiektami przeznaczonymi do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Siłownie, ścianki wspinaczkowe, baseny i tory do jazdy konnej to tylko niektóre z nich. Jest tego znacznie więcej!

Czytaj również  Jak tanio odnowić kuchnię?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *