3 powody dla których warto zamieszkać w Krakowie

Kraków to nasza dawna stolica Polski i jednocześnie jedno z najpopularniejszych polskich miast. Ludzie często zaglądają tu w celach typowo turystycznych, zwłaszcza osoby docierające zza granicy, jednakże niektórym krakowska atmosfera tak bardzo przypada do gustu, że postanawiają cieszyć się nią na co dzień. Kupują nowe mieszkania Kraków Podgórze i osiedlają się w tym mieście na stałe. A dlaczego warto pójść tą drogą? Oto trzy powody, które każdego przekonają do zamieszkania w Krakowie.

1. Szansa na prawdziwy rozwój

I to szansa zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają kierować swoim życiem zawodowym i chcą się jeszcze kształcić, jak i dla tych, którzy pragną nareszcie wykorzystać swój potencjał, czyli zdobyte umiejętności, doświadczenie i wykształcenie. Kraków plasuje się na drugim miejscu na liście najpopularniejszych miast akademickich (tuż po Wrocławiu). Już co piąty jego mieszkaniec jest studentem! Nic w tym dziwnego. W Krakowie działa ponad dwadzieścia szkół wyższych, a w tym jeden z najsłynniejszych uniwersytetów, czyli Uniwersytet Jagielloński.

Szanse na dalszy rozwój zawodowy, już po zdobyciu upragnionego wykształcenia, też są bardzo wysokie. Badania przeprowadzone pod koniec 2014 roku w całej Polsce wykazały, że w tamtym momencie w Krakowie obowiązywał najniższy wskaźnik bezrobocia. Niewiele się pod tym względem zmieniło. Dziś Kraków wciąż oferuje ludziom wiele miejsc pracy.

Czytaj również  Balustrady szklane. Wrocław ceni stylową zabudowę

2. Niezwykła atmosfera

Każdy chciałby osiedlić się na stałe w miejscu, które będzie dla niego tak po prostu atrakcyjne. A Kraków zdecydowanie jest magiczny. Wystarczy chociaż raz w życiu przejść się po zabytkowych uliczkach na Kazimierzu, stanąć między bajecznymi starodawnymi kamieniczkami i zajrzeć do urokliwych maleńkich kawiarenek, aby przepaść dla tego miejsca na dobre. A na Kazimierzu Kraków się oczywiście nie kończy. Spośród wszystkich polskich miast ma on chyba najpiękniejszy rynek, a ponadto jest siedzibą dla najsłynniejszych zabytków naszego kraju – Wawelu, Kościoła Mariackiego oraz Sukiennic. Turyści zawsze chętnie zaglądają do tych miejsc, jednakże w każdym z nich ogranicza ich czas. Mieszkańcy Krakowa mają te miejsca zawsze do dyspozycji. Mogą zaglądać do nich regularnie, za każdym razem odkrywając w nich coś nowego.

3. Zero nudy, czyli kultura i rekreacja

Ten, kto zasiedli nowe mieszkania Kraków Podgórze, na dobre zapomni o tym, co to znaczy się nudzić. Krakowianie bardzo mocno angażują się w życie kulturalne. Mają do dyspozycji liczne muzea, galerie sztuki, teatry czy nowoczesne kina. Regularnie mogą też brać udział w różnego rodzaju festiwalach, w tym m.in. w słynnym Festiwalu Kultury Żydowskiej, który jest organizowany już od ponad trzydziestu lat. Osoby lubujące się bardziej w aktywnym wypoczynku na pewno zadowolą się rozległymi terenami i obiektami przeznaczonymi do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Siłownie, ścianki wspinaczkowe, baseny i tory do jazdy konnej to tylko niektóre z nich. Jest tego znacznie więcej!

Czytaj również  Klimatyzatory kasetonowe, najlepsze firmy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *