Czym sugerować się przy wyborze szafki RTV?

Funkcjonalne szafki RTV to nieodzowny dodatek każdego salonu lub pokoju dziennego, w którym znajduje się telewizor wolnostojący. Stanowią one również najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie problemów z organizacją kabli czy aranżacji sprzętów peryferyjnych. Jakie są najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup nowej szafki RTV? Zapraszamy do lektury.

Szafki RTV a posiadane sprzęty elektroniczne

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru odpowiedniej szafki RTV jest dokładnie określenie jej przeznaczenia. W przypadku, w którym do znajdującego się na szafce telewizora będzie podpiętych wiele urządzeń elektronicznych, takich jak konsole do gier, odtwarzacze Blue-ray bądź komputery przenośne, warto upewnić się, że mebel będzie zapewniał wystarczająco dużo miejsca na swobodne umieszczenie sprzętu w dogodnym dla nas miejscu – zobacz oferty szafek na stronie ifm-meble.com/meble/szafki-rtv/.

Nie mniej istotnym wyzwaniem jest odpowiednia aranżacja kabli. Warto bowiem pamiętać, że z podpinanych do telewizorów urządzeń elektronicznych wychodzą zazwyczaj przynamniej dwa przewody – podpinanego do sieci elektrycznej przewodu zasilającego oraz kabla łączącego sprzęt elektroniczny z samym telewizorem (najczęściej za pomocą kabla HDMI). Należy upewnić się, że zestaw przewodów wewnątrz szafki RTV nie będzie się plątać, a w razie konieczności będziemy w stanie błyskawicznie odpiąć dany kabel.

Czytaj również  Jak urządzić zdrowe mieszkanie?

Jaką stylistyką powinny wyróżniać się eleganckie szafki RTV?

Większość osób, planujących zakup nowej szafki RTV, decyduje się postawić na modele, będące częścią większych serii mebli – duża część producentów proponuje kompleksowe zestawy umeblowania, obejmujących nie tylko szafki RTV, lecz również stoliki kawowe, gablotki, regały czy komody. Jeśli zależy nam na stworzeniu spójnej, harmonijnej koncepcji, warto postawić na rozwiązania systemowe.

W sytuacji, gdy centralnym punktem aranżowanego salonu bądź pokoju dziennego ma być obszar z telewizorem i szafką RTV, warto rozważyć zakup mebla o zupełnie odmiennej stylistyce, który błyskawicznie przyciągnie uwagę gości. Wśród rozwiązań, które szczególnie zyskały na popularności na przestrzeni ostatnich miesięcy, warto wymienić m.in. możliwość montażu dodatkowego oświetlenia LED, dzięki któremu możemy bez trudu uczynić z wybranej szafki RTV centralny punkt wyposażenia salonu.

Szafki RTV to niedoceniany element wystroju wnętrz

Choć szafki RTV wielu osobom kojarzą się wyłącznie z „podstawką” pod telewizor, to niezwykle funkcjonalny mebel, który nadaje salonowi eleganckiego sznytu i funkcjonalności. Nie zwlekaj – już dziś zainwestuj w odpowiedni model przy pomocy specjalistów ze sklepu internetowego IFM Meble.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *