Odkurzacz tradycyjny czy robot sprzątający?

Zakup dobrego sprzętu, który pomaga w sprzątaniu mieszkania to bez wątpienia jedna z większych inwestycji. Warto zastanowić się nad tym, czy zainwestować na przykład w klasyczny odkurzacz, czy może w robota sprzątającego. Który sprzęt sprawdzi się lepiej? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Klasyczne odkurzacze

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w domu bez odkurzacza. To jeden z najbardziej przydatnych sprzętów AGD. Jeszcze kilka lat temu wybór odkurzaczy był raczej mały, natomiast teraz tego typu sprzęt występuje w wielu różnych opcjach. Można zdecydować się na przykład na klasyczny odkurzacz, który z reguły nie kosztuje dużo. Można też wybrać odkurzacze bezprzewodowe, które ładuje się w specjalnym gnieździe, zamocowanym w ścianie. Jest to świetna opcja, ponieważ taki odkurzacz jest bardzo wygodny podczas użytkowania. Plusem jest na przykład to, że nie trzeba mocno się schylać, gdy się go używa. Poza tym odkurzacz nie zabiera też dużo miejsca, działa bardzo sprawnie, dokładnie usuwając różnego rodzaju zabrudzenia. Niektóre z nowoczesnych odkurzaczy mają również funkcję mycia podłogi lub odkurzania na mokro. Dzięki temu można odświeżać podłogę regularnie i pozbywać się mniejszych zabrudzeń. To bez wątpienia bardzo dobra inwestycja do domu. Odkurzacze bywają wyposażone w podświetlanie, przez co można zauważyć każdy najmniejszy kurz. Poza tym z łatwością można za ich pomocą posprzątać też na przykład kanapę, odkurzać wnętrze szafy, co trudno zrobić w przypadku klasycznego odkurzacza.

Czytaj również  Zwykłe i ekologiczne farby do ścian

Robot sprzątający

Druga interesująca opcja to po prostu robot sprzątający. Coraz więcej osób inwestuje w roboty, ponieważ mogą one działać praktycznie bez człowieka. Nie trzeba używać własnej siły podczas sprzątania, wystarczy po prostu zaprogramować robota, a w określonym czasie każdego dnia lub kilka razy w tygodniu, będzie on sprzątał na przykład pod nieobecność gospodarzy. Taki robot będzie idealny do domów i mieszkań, które są dosyć przestronne. Ze względu na to, że robot najlepiej porusza się wtedy, gdy na jego przeszkodzie nie stoi zbyt wiele sprzętów, sprawdzi się idealnie w pomieszczeniach minimalistycznych, urządzonych w nowoczesny sposób. To świetna opcja wtedy, gdy gospodarzy nie ma przez sporą część dnia. Po powrocie do swojego domu widzą, że podłoga jest czysta, posprzątana, nie trzeba martwić się kurzem czy okruszkami. Robotem można sterować z poziomu aplikacji mobilnej, dlatego można go uruchomić o każdej porze dnia i nocy. Tak jak wspominano już wcześniej, można go również zaprogramować i wtedy będzie uruchamiał się sam. Podsumowując, obecnie jest sporo opcji ułatwiających codzienne funkcjonowanie w domu. Można zdecydować się na różne odkurzacze w zależności od własnych potrzeb i upodobań oraz możliwości finansowych. Niektóre odkurzacze są tanie i kosztują zaledwie kilkaset złotych, inne to sprzęt wart nawet kilka tysięcy złotych.

Czytaj również  Rodzaje kompletów sztućców

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *