Jaki styl mebli wybrać do jadalni?

Stylowe urządzenie mieszkania to marzenie wielu osób. Jednak na rynku dostępnych jest tak dużo różnych rodzajów mebli, że czasami można dostać zawrotu głowy. Bardzo ważny punkt każdego domu stanowi jadalnia. Jest to miejsce, w którym spotyka się cała rodzina podczas wspólnych posiłków. Dlatego też ważne jest, aby była ona urządzona ze smakiem. Ale meble powinny być również wygodne.

Jadalnia – jakie meble powinny się w niej znaleźć?

Jadalnia każdemu kojarzy się od razu ze stołem i krzesłami. No i oczywiście w jadalni są najważniejsze meble, których nie może zabraknąć. Bo jak zjeść posiłek, jeśli nie ma na czym postawić talerza i nie można usiąść? Wielkość stołu i liczbę krzeseł należy dobrać odpowiednio do ilości domowników.

Oprócz stołu i krzeseł w jadalni może stanąć komoda lub witryna. Idealnym rozwiązaniem jest mebel przeszklony, w którym można trzymać zastawę stołową. Wówczas wystarczy tylko sięgnąć do szafki i wyjąć niezbędną ilość talerzy. Dobrze jest, aby w komodzie znalazło się również miejsce na sztućce, obrus czy podkładki pod talerze.

Meble do jadalni w stylu nowoczesnym, a może ludwikowskim?

Jadalnia powinna być urządzona w takim samym stylu, co pozostałe pomieszczenia w mieszkaniu. W ostatnim czasie bardzo modne są nowoczesne meble do jadalni. Charakteryzuje je minimalizm i prostota. W stylu nowoczesnym dominuje zasada – im mniej tym lepiej. Jest to styl, który spodoba się praktycznie każdemu. Dodatkową zaletą stylu nowoczesnego jest to, iż pasuje w sumie do każdej aranżacji. Dominują kolory stonowane, jasne lub ciemne.

Czytaj również  Gruntowanie ścian - po co się to robi?

Osoby, które lubią nieco bardziej ekstrawaganckie wnętrza, powinny zdecydować się na meble w stylu ludwikowskim. Styl zamkowy charakteryzuje się przede wszystkim dużą ilością zdobień. Czyli całkowite przeciwieństwo stylu nowoczesnego. Pięknie wyprofilowane nogi, tapicerowane obicie krzeseł z ozdobnymi przeszyciami i zdobienia na meblach wyglądają obłędnie. W takim wnętrzu można przenieść się w przeszłość i poczuć jak książę na dworze króla.

Fajną alternatywą pomiędzy stylem nowoczesnym i ludwikowskim są meble w stylu skandynawskim. Styl skandynawski przede wszystkim to jasne kolory – brązy i beże. Meble posiadają prostą konstrukcję, która jednak nie jest tak zwyczajna, jak w przypadku stylu nowoczesnego. Dodatkową zaletą mebli w stylu skandynawskim jest ich duża dostępność w sklepach z racji ogromnego zainteresowania ze strony klientów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając meble do jadalni?

Kupując stół i krzesła przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Muszą być one solidne, aby przetrwały wiele lat. Ważna jest także wielkość stołu. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór stołu rozkładanego. W przypadku większej imprezy rodzinnej znajdzie się przy nim miejsce dla dodatkowych gości.

Idealnym rozwiązaniem jest kupno mebli drewnianych, które są niezwykle trwałe i solidne. Dodatkowo wyglądają nietuzinkowo i są wykonane z naturalnego materiału.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *