Porady dotyczące utrzymania czystości w łazience

Utrzymanie łazienki w idealnej czystości nie jest łatwym zadaniem. Kluczem do sukcesu jest to, aby postawić na odpowiednie środki czystości i specjalistyczne urządzenia, dzięki którym zaoszczędzimy sporo cennego czasu na sprzątaniu.

Jak poradzić sobie z kurzem?

Jeżeli chcemy aby nasza łazienka była czysta i błyszcząca to półki i armaturę należy dokładnie przecierać przynajmniej co drugi dzień. W zadaniu tym pomóc mogą jednorazowe ręczniczki, które nasączone są specjalnym spray’em do mebli. Środki czystości typu multisurface poradzą sobie nawet z najbardziej dokuczliwymi plamami. Dużym atutem opisywanych środków jest również to, że dzięki nim można ograniczyć osiadanie kurzu.

Jak rozwiązać problem z zaciekami na bateriach?

Jednym z najczęstszych problemów w łazience są zacieki, które pojawiają się na bateriach. Niestety chromowane baterie narażone są na różnego typu zabrudzenia. Zacieki od wody są w stanie zepsuć design nawet najładniejszej łazienki. Pamiętać należy także o tym, że zacieki mogą niestety uszkodzić delikatną powłokę baterii. Dobrą praktyką jest przecieranie baterii łazienkowych zaraz po kąpieli. Gdy woda zaschnie, to zdecydowanie trudniej będzie usunąć zacieki. Olbrzymim problemem jest również osad na ceramice. Na szczęście istnieje wiele sprawdzonych domowych sposobów na walkę z nalotem. Z pomocą przychodzi na przykład specjalny roztwór z wodą i mieszanką octu. Zanieczyszczone powierzchnie należy dokładnie wyczyścić za pomocą miękkiej gąbki. Na rynku dostępne są również specjalne odkamieniacze, które poradzą sobie nawet z wyjątkowo opornymi osadami.

Czytaj również  Jak urządzić pokój dla dziecka

Czyszczenie toalety – co trzeba wiedzieć?

Toaleta jak powszechnie wiadomo jest największym skupiskiem chorobotwórczych bakterii i niebezpiecznych zarazków. Aby ograniczyć ryzyko osiadania bakterii należy opuszczać deskę klozetową przed spłukaniem wody. W ten prosty sposób rozwiążemy problem z wydostawaniem się „chmury bakteryjnej”. Dobrym pomysłem jest również kupowanie specjalnych kostek do WC. To właśnie one skutecznie chronią muszlę klozetową przed osadem będącym największym skupiskiem bakterii.

Cyfrowa higiena w łazience

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się e higiena. Mowa tutaj oczywiście o nowoczesnych technologiach i urządzeniach, dzięki którym bez problemu utrzymamy łazienkę w idealnym stanie. Warto postawić na nowoczesne czujniki wody, które skutecznie chronią przed potencjalnymi zagrożeniami. Coraz większą popularność zdobywają również higieniczne przyciski do WC. Mowa tutaj oczywiście o bezdotykowych przyciskach spłukujących, które coraz częściej pojawiają się nie tylko w łazienkach publicznych, ale również w łazienkach prywatnych. Przyciski bezdotykowe chronią nie tylko zdrowie, ale również estetykę. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o śladach po palcach. Godne uwagi są również sterowniki i przełączniki, dzięki którym można ograniczyć zużycie wody.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *