Czym wyróżniają się odkurzacze profesjonalne?

Odkurzacze profesjonalne przydają się nie tylko w firmach, które świadczą usługi sprzątające. W rzeczywistości często używają ich także osoby, które lubią czystość i starają się jak najdokładniej sprzątać. Czym wyróżniają się odkurzacze profesjonalne? Dlaczego warto je wybierać? A może powinni korzystać z nich tylko fachowcy?

Duża moc

Odkurzacze dla profesjonalistów mają zwykle większą moc, niż urządzenia używane do sprzątania domów przez ich właścicieli, którzy nie robią tego zawodowo. Duża moc oznacza wydajniejszą pracę urządzenia. To z kolei oznacza, że można szybciej posprzątać daną przestrzeń i przejść do kolejnych pomieszczeń. To z kolei jest równoznaczne z tym, że można pracować szybciej i tym samym zarabiać więcej. To bardzo istotne, bo profesjonalne firmy sprzątające mają przede wszystkim generować zyski. Praca z wykorzystaniem urządzenia o niezadowalającej mocy z pewnością byłaby irytująca i bardzo żmudna. Żaden fachowiec nie pozwoli sobie na taką stratę czasu.

Duży zbiornik

Profesjonalne odkurzacze zwykle mają większy zbiornik na odpady. Opróżnianie pojemnika zajmuje czas, który podczas pracy jest wyjątkowo cenny. Z tego powodu każdy producent odkurzaczy szuka sposobów na zwiększenie wydajności. Im rzadziej trzeba będzie opróżnić pojemnik, tym lepiej. W dobrej jakości sprzęcie możliwe jest opróżnienie zbiornika lub wyrzucenie worka na odpadki już na koniec całego dnia pracy. Oczywiście to jest także uzależnione od tego, jak bardzo zabrudzone są powierzchnie, które są sprzątane. Im zabrudzenie jest większe, tym najprawdopodobniej szybciej zapełni się pojemnik. Czasami warto rozważyć najpierw zamiecenie podłóg i zebranie grubszych zabrudzeń, a dopiero później dokładne ich odkurzenie.

Czytaj również  Cechy cegły elewacyjnej – co warto wiedzieć?

Wytrzymała obudowa

Odkurzacze profesjonalne mają wytrzymałe obudowy. Wiadomo, że nikt nie będzie miał czasu ani możliwości, by bardzo dbać o obudowę odkurzacza. Najprawdopodobniej zdarzy się, że podczas pracy uderzy on w ścianę albo przewróci się na ziemię. W przypadku zwykłych odkurzaczy może doprowadzić to do pęknięć w obudowie. W przypadku sprzętu dla fachowców takie coś po prostu nie wchodzi w grę. Kolejną kwestią są kółka, które muszą być dobrze połączone z obudową. Całe urządzenie mimo swoich dużych rozmiarów i dużej wagi musi poruszać się płynnie. Pracownik nie może się z nim szarpać ani czuć zbyt dużego oporu, gdy w zbiorniku odkurzacza zbiorą się odpady. To kwestia dobrze wyważonej obudowy oraz mądrze dobranych kółek. Szczególnie warto zwrócić uwagę na modele z kołami o dużej średnicy. To właśnie ona sprawdza się najlepiej w przypadku podłoży o różnym charakterze. Takie koła umożliwiają swobodną jazdę po dywanach o długim włosiu, wykładzinach, płytkach czy drewnianych podłogach. Takie kółka nie będą też samoistnie hamowały na zasypanej trocinami betonowej wylewce. To właśnie dzięki nim i mocnej obudowie z odkurzacza można korzystać bez obaw nawet w trudnych warunkach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *