Jak urządzić zdrowe mieszkanie?

Kupując nowe mieszkanie pierwszym z aspektów, który powinien zostać przez nas rozpatrzony, jest odpowiednie urządzenie mieszkania w sposób zdrowy i bezpieczny. W końcu znaleźliśmy własny kąt na Ziemi i należy bardzo poważnie podejść do tematu jego organizacji. Jak urządzić zdrowe mieszkanie?

Zadbaj o zdrowe tynki

Niewielu z nas wie, ale tynki mogą odgrywać bardzo ważną rolę w naszym mieszkaniu. Tynki wewnętrzne wysokiej jakości nie tylko w sposób odpowiedni wpływają na regulację wilgotności w naszym mieszkaniu, ale również skutecznie zwalczają rozwijanie się drobnoustrojów. Dzięki tym dwóm rzeczom jesteśmy w stanie bardzo mocno wpłynąć na nasze zdrowie. Drobnoustroje oraz nieprawidłowa wilgotność niestety bardzo często wpływają na występowanie różnego rodzaju infekcji, które dotykają nasz szczególnie jesienią oraz zimą.

Według różnych szacunków temperatura w naszym mieszkaniu powinna wynosić 21-23°C, a wilgotność mieścić się w przedziale 40-60%. Zdrowe tynki (np. firmy z linii Baumit Klima) z całą pewnością pozwolą nam na zmieszczenie się w tych przedziałach. Kluczowe jest jednak wybranie producenta, który oferuje wysoką jakość oraz może zapewnić gwarancję jakości danego asortymentu.

 

Termoizolacja ścian

Izolacja ścian w naszym nowym mieszkaniu jest kwestią równie ważną. System ociepleń pozwoli nam zaoszczędzić nawet 2,5 razy więcej energii niż w przypadku mieszkania lub domu bez termoizolacji ścian. Można zatem wywnioskować, że może to bardzo mocno wpłynąć na zasobność naszego portfela. Oczywiście warto również wspomnieć o tym, że termoizolacja ścian to również znaczące podniesienie komfortu życia.

Czytaj również  Gdzie warto zastosować farbę lateksową?

Pamiętajmy, że termoizolacja ścian ma nam pomagać nie tylko zimą. Również latem nasze zdrowe mieszkanie powinno być oazą spokoju i przyjemnego chłodu. W takich sytuacjach termoizolacja również ma olbrzymie znaczenie.

 

Postaw na solidność

Przed samym zakupem naszego mieszkania warto upewnić się, z jakich materiałów są wykonane ściany w naszym domu. Bardzo często zdarza się, że zakupujemy mieszkanie w ciemno, lecz tak naprawdę nie wiemy, w jaki sposób nasze ściany będą wspomagały nasze bezpieczeństwo i komfort. Najczęściej wyróżniamy trzy rozwiązania pod tym kątem:

Beton i tynk

Opcja dla osób, które chciałyby skutecznie wygłuszyć mieszkanie oraz uciec od elektrosmogu.

Cegła i tynk

Idealne rozwiązanie w momencie, kiedy chcemy za wszelką ceną wpływać na kontrolowanie klimatu w naszym mieszkaniu.

Drewno

Lite drewno pozwala na połączenie dwóch powyższych typów, czyli zarówno wygłusza akustycznie mieszkanie, ale również daje nam możliwość kontroli klimatu.

Istnieje zatem bardzo dużo czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze swojego nowego mieszkania. Należy pamiętać, że kupno mieszkania nie powinno być decyzją podjętą w ciągu kilku godzin. Musi to być decyzja podjęta po wielu przemyśleniach nie tylko na temat ceny, ale również tego, czy będziemy się w nim dobrze czuć. Komfort życia w mieszkaniu jest bardzo ważny dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego, gdyż spędzamy w nim często nawet 90% naszego życia.

Czytaj również  Jak tanio odnowić kuchnię?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *