Dozowniki do mydła w sprayu czy płynie?

Na rynku dostępne są różne modele dozowników do mydła (https://e-higiena24.pl/katalog/kategoria-produktu/dozownik-do-mydla/). Mowa tu choćby o dozownikach w sprayu czy o dozownikach w płynie. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się przy przyborze konkretnego produktu. Wszystko po to, aby zakupić taki dozownik, który na pewno spełni pokładane w nim oczekiwania.

Sposób dozowania

Wybierając konkretny dozownik do mydła, na pewno pod uwagę wziąć należy sposób jego dozowania. Niezależnie od tego, czy wybiera się dozownik w sprayu, czy w płynie, każdy z nich może charakteryzować się innym sposobem dozowania mydła. Dość popularne są dozowniki automatyczne. Jest to dozownik bezdotykowy. Wystarczy przyłożyć rękę w zasięgu czujnika i dozownik uwoli mydło w sprayu bądź w płynie. Dozownik automatyczny cechuje z pewnością bardzo wysoki poziom higieny. Innym rodzajem dozownika jest dozownik z przyciskiem. W tym przypadku, aby skorzystać z mydła, należy nacisnąć przycisk znajdujący się na dozowniku. Na rynku dostępne są dozowniki z przyciskiem, które uwalniają zarówno mydło w płynie, jak i w sprayu. Ciekawym rozwiązaniem są także dozowniki do mydła łokciowe. Aby móc skorzystać z mydła należy w tym przypadku nacisnąć łokciem na dźwignię znajdującą się przy dozowniku. Także i w tym przypadku dostępne są dozowniki do mydła w sprayu, jak i w płynie.

Czytaj również  Bezpieczne etykietowanie przy pomocy kleju termotopliwego - o czym należy pamietać?. Fraza kluczowa: Klej do etykiet

Miejsce montażu

Wybierając konkretny model dozownika na mydło, nie można zapomnieć także o miejscu jego montażu. Pod tym kątem wyróżnić można trzy rodzaje dozowników. Pierwszym są dozowniki wolnostojące. Taki dozownik nie wymaga żadnego szczególnego montażu. Wystarczy postawić go w dowolnym, wybranym przez siebie miejscu. Drugi rodzaj to dozowniki montowane do ściany. Do montażu takiego dozownika wykorzystać trzeba specjalne uchwyty. Zaletą dozowników montowanych do ściany jest ich stabilność. Z kolei trzeci rodzaj dozowników do mydła to stojaki z dozownikiem. Ich zaletą jest mobilność. Taki stojak można w dowolnym momencie przestawić w inne wybrane miejsce. Każdy z tych rodzajów dozowników może uwalniać mydło zarówno w sprayu, jak i w płynie.

Mydło w sprayu a w płynie

Pytanie, czy lepszym wyborem będzie dozownik mydła w sprayu, czy w płynie, jest pytaniem drugorzędnym. Wynika to z tego, że mydło w sprayu jest tak samo skuteczne, jak mydło w płynie. Dlatego wybór jest tu w dużej mierze podyktowany indywidualnymi preferencjami. Znacznie ważniejszymi kryteriami przy wyborze konkretnego dozownika są takie kwestie jak sposób dozowania oraz miejsce montażu. Od tych bowiem czynników zależeć będzie komfort korzystania z dozownika.

Jakość wykonania

Decydując się na zakup konkretnego modelu dozownika na mydło, pod uwagę wziąć należy także jakość jego wykonania. Od tego bowiem zależeć będzie, jak długo dozownik posłuży. Oczywiście ma to również wpływ na wygodę korzystania z urządzenia. Dlatego zawsze dobrze jest stawiać na produkty renomowanych producentów, które kupowane powinny być w sprawdzonych sklepach specjalizujących się w sprzedaży tego typu asortymentu.

Czytaj również  Bezpieczeństwo w budynkach

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *