Zabudowa balkonu Lumon – profesjonalne rozwiązania

Przyjemne, wyciszone mieszkanie, zimowy ogród, efektywne wykorzystanie przestrzeni i atrakcyjny wygląd – to wszystko charakteryzuje balkony z zabudową marki Lumon. Szklane zabudowy są popularne i znane na całym świecie. Najlepsza, niekwestionowana jakość, wytrzymałość, izolacja akustyczna i termiczna oraz nowoczesny design i certyfikaty – to powinno charakteryzować produkty tego typu. System bezramowej zabudowy Lumon jest uniwersalny i można go zamontować na każdym balkonie, nawet takim o nietypowych kształtach.

Bezramowa zabudowa balkonu – kilka szczegółów

Szklana zabudowa oferuje bez wątpienia najlepszy efekt wizualny spośród wielu dostępnych na rynku rozwiązań. Bazuje na lekkiej, zintegrowanej konstrukcji – wysokiej klasy aluminiowym profilu i bardzo wytrzymałym szkle hartowanym montowanym w prowadnicach.

Bezramowa – ponieważ jest wykonana z tafli szklanych przesuwno-składanych, które złączone razem tworzą praktycznie niewidoczne i jednolite płaszczyzny. Doskonale komponują się one z elewacją każdego budynku, nie tylko wielorodzinnego bloku, ale także domów prywatnych.

Technologiczna szczelina, która jest zawsze pozostawiona podczas montażu, zapewnia dobrą wentylację pomieszczenia, aczkolwiek można ją zlikwidować, zakładając specjalną uszczelkę silikonową – również przezroczystą, dedykowaną systemom zabudowy Lumon.

System bezramowy jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości – wystarczy poszczególne elementy przeszklenia otworzyć lub przesunąć, aby zapewnić sobie dostęp do tafli i bezpieczeństwo podczas mycia.

Czytaj również  Jak zaaranżować toaletkę?

Zalety zabudowy balkonowej

Zabudowa balkonu Lumon ma swoje zalety:

  1. Zwiększenie powierzchni użytkowej – co sprawdzi się szczególnie w małych mieszkaniach.
  2. Panele szklane niewątpliwie chronią balkon przed przedostawaniem się do jego wnętrza pyłu, kurzu i opadów atmosferycznych, takich jak deszcz czy śnieg. Zabezpieczają mieszkanie przed przedostawaniem się do niego zimna i tym samym są rozwiązaniem energooszczędnym.
  3. Taka zabudowa nie ogranicza widoku i nie zabiera dostępu do światła słonecznego. Świetnie zmniejsza i tłumi hałas z zewnątrz – samochodów, przechodniów, maszyn budowlanych.
  4. Idealnie sprawdzi się także na niższych piętrach i domowych tarasach jako doskonała ochrona i zabezpieczenie przed włamywaczami i osobami niepożądanymi. Uniemożliwia także ptakom i innym zwierzętom przedostawanie się do wnętrza.

Nade wszystko zabudowa Lumon ceniona jest przez domatorów i osoby ceniące komfort. Pozwala bowiem na swobodne i przyjemne spędzanie wolnego czasu. Popularne Lumony gwarantują wspaniałe miejsce na odpoczynek, a dla osób kochających przyrodę i zieleń doskonale sprawdzą się jako zimowe ogrody.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *