Oryginalne i komfortowe wnętrze – poradnik

Piękne meble są ozdobą mieszkania, ale nawet idealnie urządzone wnętrze nie będzie zachwycać, jeśli nie będzie wygodne i nie będzie miało indywidulnego charakteru. Jeżeli chcemy poczuć, że mieszkanie jest nasze i naprawdę uważamy je za dom, to musimy zadbać o ciekawe elementy wyposażenia, na przykład zachwycające lampy Eglo Cartama.

Jak odświeżyć mieszkanie i nadać mu wyjątkowy charakter?

Zanim zaczniemy narzekać na wystrój wnętrza, zastanówmy się, co można wyrzucić. Pozbądźmy się zbędnych rzeczy, które zagracają wnętrze. Bez wahania wyrzućmy to, co jest popsute, a rzeczy, których nie używamy, wystawmy na aukcji internetowej. Jeśli mamy proste ściany, bez problemu pomalujemy je sami, co też odświeży mieszkanie Może na jednej ze ścian nakleimy tapetę. Świetnym rozwiązaniem jest też fototapeta. Jeżeli sami robimy zdjęcia, to możemy powiększyć jedno z nich tak, by powstała jedyna w swoim rodzaju fototapeta, której nikt na pewno nie będzie miał. Chcąc nadać wnętrzu oryginalnego charakteru, możemy także dodać drobiazgi świadczące o naszej pasji, choćby zbiór pięknych filiżanek. Prostym sposobem na wprowadzenie zmian w mieszkaniu jest przestawienie mebli. Jeśli układ mebli nam się znudził, to zróbmy małe przemeblowanie. Czasami wystarczy przestawienie stolika czy odsunięcie kanapy od ściany, a wnętrze nabiera świeżości. Najważniejsze jest, by układ mebli dopasować do naszych potrzeb, preferencji i standardów. Odpowiednio dobrane dodatki mogą zmienić każde wnętrze. Nudny żyrandol zastąpmy Eglo Cartama, lampą o nowoczesnym wyglądzie, która nada wnętrzu charakteru. To piękne źródło światła wykonano ze stali, a ma formę lampy sufitowej lub wiszącej. Proste w formie geometryczne kształty (koło lub kwadrat) umieszczono na stalowym, grubym pręcie. Lampa ma więc nieco surowy charakter, ale szlachetne materiały nadają jej elegancji. Do takiego prostego źródła światła świetnie będą pasować grafiki czy plakaty w metalowych ramach.

Czytaj również  Jak malować świeże tynki. O czym należy pamiętać?
Eglo Cartama
Eglo Cartama (źródło: swiatloistyl.pl)

Lampa Eglo Cartama we wnętrzu z duszą

Piękna lampa Eglo Cartama jest bardzo ozdobna, ale nie narzuca swojego stylu. Zdecydowanie bardziej sprawdzi się jednak we wnętrzach urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Meble o prostych, wyrazistych formach wniosą do wnętrza ład i optycznie je powiększą. Takie wnętrze również może mieć duszę, gdyż jest efektownym tłem dla ożywiających wnętrze akcentów dekoracyjnych. Jeśli mamy efektowne pamiątki po przodkach, nie bójmy się ich eksponować. Masywny, złocony świecznik, lustro w secesyjnej ramie czy inkrustowana szafka zabłysną na tle prostych mebli. Efektownym rozwiązaniem będzie również odświeżenie zdjęć z rodzinnych albumów. Zaaranżowane w sepii, w stylowych, srebrnych ramkach fotografie wniosą do naszego wnętrza odrobinę nostalgicznego klimatu retro. Ładny detal zmienia charakter wnętrza. Jeżeli chcemy stworzyć oryginalne i komfortowe wnętrze, to kumpy lamę Eglo Cartama, która nie tylko daje ładne światło, ale zdobi pokój i świadczy o naszym dobrym guście.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *