Nowoczesny hotel – jakie wybrać oświetlenie?

Hotel jest miejscem, do którego goście przybywają, by skorzystać z możliwości przenocowania się. Większość hoteli, oprócz usługi spania, oferuje swoim klientom również możliwość odpoczęcia i zrelaksowania się – właśnie z tego powodu właściciela hoteli dążą do tego, by sam pobyt w hotelu uczynić atrakcyjnym przeżycie. Niewiele osób wie o tym, że nie tylko wielkość i miękkość łóżka mają znaczenie przy ocenia wyglądu i standardu pokojów hotelowych. W wielu przypadkach najważniejszym sprzymierzeńcem pięknych wnętrz jest dobre oświetlenie. Odgrywa ono znaczącą rolę zwłaszcza w nowoczesnych hotelach. Jak zatem wybrać oświetlenie dla obiektów hotelowych?

Pokój hotelowy jak własna sypialnia

Pokój w hotelu powinien na kilka nocy zapewnić wygodę i komfort domowego zacisza – w pokoju musi być więc na tyle przytulnie, by gość hotelu mógł poczuć w tym wnętrzu tak swobodnie, jak we własnym domu. Pracownicy hotelu starają się zapewnić taki komfort na wiele sposobów – miękka pościel, pełna lodówka, zestaw do parzenia kawy i herbaty, akcesoria do kąpieli, szlafroki czy suszarki to tylko namiastka wygód, na jakie możemy pozwolić sobie w domu. By uczynić hotel bardziej przyjaznym, osoby odpowiedzialne za aranżację skupiają się na oświetleniu, które powinno być funkcjonalne, ale które wyróżniało by się walorami dekoracyjnymi – doskonałym przykładem lampy, która spełnia te kryteria jest Drifter Eglo. Ciekawe kształty lamp stojących w pobliżu łóżka czy na stolikach nocnych doskonale uzupełniają wnętrze.

Czytaj również  Jak używać kleju w laskach? Odpowiadamy!

Użyteczne oświetlenie

Oświetlenie w hotelu musi być praktyczne. Wielu właścicieli i projektantów decyduje się na zastosowanie dwóch poziomów oświetlenia – u sufitu najczęściej znajduje się żyrandol lub plafon, a na ścianach kinkiety. To sprawia, że pomieszczenia, zwłaszcza w hallu, wydają się znacznie większe i dają poczucie przestrzeni.

Oświetlenie nowoczesnego hotelu

Rodzaj i typ zastosowanego w hotelu oświetlenia powinien być dostosowany do funkcji, jakie ma spełnić pomieszczenie. Innego rodzaju światła będą potrzebować goście w pokojach, a innego recepcjonista w hallu. Drugą ważną przesłanką, która decyduje o wyborze odpowiedniego oświetlenia, jest styl całej aranżacji. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzi się oświetlenie w minimalistycznej formie – nierzucające się w oczy kinkiety, plafony, które utrzymane są w prostej stylistyce i wykonane z materiałów, które same w sobie stanowią dekorację. Drewno, metal, szkło – są eleganckie i nie potrzebują żadnej dodatkowej oprawy. W nowoczesnych hotelach to właśnie oświetlenie gra pierwsze skrzypce – światło załamywane przez wszechobecne szkło to pokaz prawdziwego majstersztyku sztuki iluminacji.

Oświetlenie hotelu w klasycznym stylu

Inaczej winien wyglądać wystrój w hotelu o klasycznej stylistyce. Duże żyrandole przypominające te kryształowe, wszechobecne drewno w ciepłej kolorystyce, skórzane fotele w hallu i ciężkie dywany, wymagają ciepłej oprawy. Dlatego też dobrze zdecydować się na dyskretne oświetlenie, które będzie w stanie oświetlić większy obszar. Dlatego też wielu właścicieli tradycyjnie urządzonych hoteli stawia na ciężkie żyrandole wykonane ze szkła, które dodatkowo potęgują efekt.

Czytaj również  Dozowniki do mydła w sprayu czy płynie?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *