Narzędzia, które warto posiadać w domu

W każdym gospodarstwie domowym niezbędne są narzędzia ręczne. Są one pomocne w naprawie drobnych usterek, awarii, czy podczas remontu, dlatego każdy powinien się w nie zaopatrzyć. Poniżej kilka przykładów narzędzi ręcznych, bez których funkcjonowanie domowego gospodarstwa może być trudne.

Młotek – ekspert od wbijania

Podstawowym narzędziem ręcznym, które powinno znaleźć się w każdym domu jest młotek. Posłuży on miedzy innym do wbijania gwoździ, mocowania półek oraz znajdzie zastosowanie przy innych usterkach.

Szczypce – kombinerki

Kolejnym narzędziem, równie przydatnym są tak zwane kombinerki. Znajdą zastosowanie w cięciu drutu czy odkręcaniu i zakręcaniu śrub i wkrętów. Oprócz tego można nimi zaciskać czy zgniatać różne materiały, a ich wielofunkcyjność sprawia, że są podstawowym narzędziem ręcznym w wielu gospodarstwach domowych.

Śrubokręt – i żadna śrubka niestraszna

Każdy majsterkowicz wie, że w skrzynce z ręcznymi narzędziami nie powinno zabraknąć śrubokrętu, dzięki któremu odkręcanie najmniejszej śrubki nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

Miarka – pomiar co do milimetra

Niezwykle przydatna może okazać się także miarka zwijana. Bez najmniejszego problemu zmieści się w kieszeni, a w razie potrzeby można nią dokonać wszystkich niezbędnych i precyzyjnych pomiarów. To narzędzie ręczne jest szczególnie przydatne podczas remontów, wymianie mebli, czy chęci zakupu odpowiedniej wielkości dywanu.

Czytaj również  Cechy dobrej jakości farb do wnętrz

Zszywacz ręczny – szybkie mocowanie

Do łączenia poszczególnych elementów niezastąpiony będzie zszywacz ręczny. Położenie i przymocowanie wykładziny dywanowej nie będzie stanowiło kłopotu. Wystarczy precyzyjne rozłożenie materiału, a wbijanie zszywek to łatwe zadanie, z którym poradzą sobie nawet amatorzy w remontach.

Wiertarka – jedno urządzenie, wiele zastosowań

Prawdziwi majsterkowicze mogą pokusić się o zakup wiertarki. Jest to bardzo przydatne narzędzie ręczne, za którego pomocą można wykonać większość prac remontowych w domu. Wkręcanie, montaż mebli, skręcanie szafek czy mocowanie półek nie będzie problemem. Warto zainwestować też w zestaw wierteł różnej wielkości, które można dobrać w zależności od tego, co musimy przykręcić. Z kolei zakup końcówek wkręcających pozwoli wkręcać i wykręcać różnego rodzaju wkręty.

Gdzie przechowywać narzędzia ręczne?

Mogłoby wydawać się, że wyżej wymienione narzędzia mogą stanowić problem, jeśli chodzi o przechowywanie. Wystarczy jednak średniej wielkości skrzynka na narzędzia, by je posegregować. Tak poukładane elementy można przechowywać w garażu, czy na półce w szafie. W razie jakiejkolwiek awarii będą niezbędną pomocą dla domowników.

Awarie i usterki zdarzają się w każdym domu, dlatego o skompletowanie własnego zestawu narzędzi ręcznych powinien zadbać każdy. Niewielka awaria nie będzie stanowiła już problemu, oszczędzając czas, pieniądze i…nerwy, w oczekiwaniu na fachowca.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *