Jaki wąż grzewczy wybrać? Sprawdź!

Węże podgrzewane i przewody są rozwiązaniem uniwersalnym, które ma wszechstronne zastosowanie. Sprawdzają się przy wielu czynnościach w różnych miejscach pracy. Ich celem jest przede wszystkim podgrzewanie, roztapianie czy też zapewnienie optymalnej temperatury substancji, która przepływa przez wąż grzewczy. Taką substancją może być farba, granulat, żywica, smar, wosk czy olej, albo kleje termotopliwe czy też pewne substancje spożywcze. Węże grzewcze dzieli się na to podgrzewanie przy użyciu energii elektrycznej oraz te podgrzewane za pomocą specjalnego czynnika grzewczego (pary, oleju). Takie elementy wykonywane są ze stali, teflonu albo gumy.

Węże podgrzewane elektrycznie

Popularne rozwiązanie, w którym stosuje się energię elektryczną, która służy do podgrzewania roztapiania czy też utrzymania optymalnej temperatury substancji przepływającej przez węża. Akcesorium to jest często używane do podgrzewania oraz dozowania klejów termotopliwych. Jest ono polecane zwłaszcza w przypadku używania w strefach objętych zagrożeniem wybuchem. W przemyśle zastosowanie znalazły także podwójne węże podgrzewane, stosowane przy produkcji pianki poliuretanowej i węże używane w systemach analizy spalin.

Węże korzystające z czynnika grzewczego

Na rynku znajdują się także produkty ogrzewane specjalnym czynnikiem. Rolę takiego czynnika może pełnić olej, gorąca woda czy para wodna. Jest on w stanie roztapiać, podgrzewać czy też utrzymywać odpowiednią temperaturę danej substancji. Wąż grzewczy https://www.buehnen.pl/one4all/wez korzystający z czynnika grzewczego jest dobrą opcją zwłaszcza w miejscach, w których z łatwością można zastosować olej grzewczy czy też parę technologiczną. Ponadto takie produkty okazują się nieocenione wszędzie tam, gdzie używanie zasilania eklektycznego nie jest możliwe, czy też jest odradzane. Taki wąż grzewczy polecany jest też do stosowania w miejscach, w których istnieje ryzyko zagrożenia wybuchem.

Czytaj również  Narzędzia niezbędne do majsterkowania

Co warto wiedzieć o wężach grzewczych?

Do wykonywania produktu tego typu używa się, stali czy też teflonu. Niektóre elementy dostępne w sprzedaży są produkowane również z gumy. Wąż grzewczy w postaci elektrycznej wykonany jest z przewodu bazowego wraz z końcówkami. Wykazują się one odpornością na wysoką temperaturę, ciśnienie oraz substancję, jakie przepływają przez wąż. Klasyczny elektryczny wąż grzewczy ma na wyposażeniu, grzałkę, właściwą izolację termiczną, wytrzymałą osłonę zewnętrzną oraz końcową, czujnik temperatury a także wtyczkę, regulator temperatury i kabel podłączeniowy. Jeśli chodzi o wąż grzewczy korzystający nie z prądu, a ze specjalnego czynnika, jest on produkowany przeważnie z teflonu w oplocie czy stali, na którą nawijany jest wąż z danego tworzywa. Przewód ten posiada osłonę zewnętrzną, osłony końcowe oraz izolację termiczną.

Wybór danego rodzaju węża grzewczego zależy od paru czynników. Ważny jest przede wszystkim sposób, ale także miejsce wykorzystywania węża. To jaka opcja będzie lepsza, jest więc kwestią całkowicie indywidualną.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *