Jaką bramę garażową wybrać?

Wybór odpowiedniej bramy garażowej to nie lada wyczyn. Na rynku istnieje bowiem wiele rodzajów bram garażowych i każda z nich ma inne zalety oraz wady. Czas monotonnych bram garażowych już dawno minął. Obecnie mamy ich ogromny wybór, a łączą one w sobie nie tylko ładny i estetyczny wygląd i funkcjonalność, ale także bezpieczeństwo. W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące zalet, wad oraz rozwiązań technologicznych w różnych bramach garażowych.

Brama garażowa segmentowa

Obecnie są one najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w domkach jednorodzinnych. Ich konstrukcja wykonana jest w taki sposób, aby płynna praca bramy była nieprzerwana. Montuje się ją bowiem za pomocą specjalnych profilowanych elementów konstrukcji nośnej oraz prowadnic, a także systemu ukrytych zawiasów wraz z regulowanymi, podwójnymi rolkami.

Bramy garażowe segmentowe otwierają się pionowo i pozostają pod stropem, dzięki czemu oszczędzamy wiele miejsca. Ich konstrukcja zapewnia maksymalną ilość miejsca zarówno przed garażem, jak i wewnątrz. Co więcej, mogą być one instalowane praktycznie w każdym otworze garażowym, a przy tym zapewniają aż do 14 cm większą szerokość przejazdu niż bramy uchylne. Ich ogromną zaletą jest także elastyczne uszczelnienie umieszczone z czterech stron bramy. Ponadto, bramy te odporne są także na działanie warunków zewnętrznych.

Czytaj również  Jak otworzyć własną firmę?

Brama garażowa uchylna

Bramy garażowe uchylne to jedne z najtańszych, ale również sprawdzonych rozwiązań na obecnym rynku. Jest to bowiem tradycyjne i proste rozwiązanie konstrukcyjne, które gwarantuje niską cenę przedmiotu. Popularnym rozwiązaniem zastosowanym w bramie uchylnej jest zamontowanie drzwi przejściowych w jej skrzydle. Ten rodzaj bram montowany jest z pomocą sprężyn naciągowych, które gwarantują także bezpieczeństwo oraz samonastawnych rolek. Praca bramy jest zatem stabilna oraz przebiega łatwo i pewnie. Ponadto, w bramach tych można również zastosować dodatkową izolację termiczną oraz akustyczną, a także ocieplenie bramy i zabezpieczenie jej od wewnątrz panelami PCV.

Brama garażowa roletowa

Bramy garażowe roletowe to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz miejsce zarówno na podjeździe, jak i w garażu. Pionowe prowadzenie płaszcza oraz brak prowadnic podsufitowych to idealne rozwiązanie szczególnie w małych pomieszczeniach. Bramy te mogą być zarówno ręczne, jak i automatyczne. Oczywiście – drugie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze, szczególnie w zimne dni. Sterowanie bramą odbywa się przy pomocy wewnętrznego włącznika oraz zewnętrznego kluczyka. W przypadku awarii prądu bramę tą otworzysz również ręcznie. Brama jest maksymalnie bezpieczna, a gwarantują to: hamulec bezpieczeństwa, system fotokomórek oraz optyczna listwa zewnętrzna.

Brama garażowa rozwierna

Jest to niewątpliwie najstarsze rozwiązanie znane od dziesiątek lat. Bramy garażowe rozwierne wykonane są z ocynkowanych elementów zapewniających długoletnie użytkowanie bez konieczności powtarzania konserwacji. Konstrukcje skrzydeł dodatkowo wypełnione są profilowaną i ocynkowaną blachą stalową. Dzięki wyposażeniu bramy w samozatrzaskowe rygle, są one łatwe oraz pewne, jeśli chodzi o zamknięcie pomieszczenia.

Czytaj również  Jak dbać o podłogę po malowaniu

Aby porównać różne bramy garażowe, warto sprawdzić ofertę dostępną na stronie Okna-bramy.com:WOKA okna bramy ogrodzenia

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *