Jak wyczyścić pistolet do kleju? Oto wskazówki!

Warto mieć świadomość, że pistolet do kleju z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie wszyscy jednak mają świadomość w jaki sposób powinno się wyczyścić ten produkt.

Jak wyczyścić pistolet do kleju?

Należy zdawać sobie sprawę, że czyszczenie pistoletu do kleju będzie sprowadzało się zarówno do usuwania kleju, jak i jego resztek, które nagromadziły się na pistolecie. Nie wszyscy jednak są świadomi tego, że zdecydowanej większości kleju będzie w stanie pozbyć się folia aluminiowa. Można również zdecydować się na wykorzystanie acetonu w celu usunięcia zanieczyszczeń i kleju. Świetnym rozwiązaniem będzie także wycieranie końcówki pistoletu po każdym użyciu produktu.

Czyszczenie kleju do pistoletu z zewnątrz

W pierwszej kolejności trzeba oderwać duży kawałek folii aluminiowej, a następnie zgnieść go w kulkę. Rekomendowany jest, jak największy kawałek, by uniknąć ewentualnego poparzenia. Następnie wystarczy szorować końcówkę pistoletu do kleju wspomnianą kulką z folii aluminiowej. W przypadku, gdy pistolet będzie jeszcze ciepły zalecane jest wepchnięcie jego końcówki w kulkę folii aluminiowej. Koniecznie trzeba wcześniej upewnić się, że nie poparzy się palców przez przypadkowe dotknięcie końcówki. Kolejnym etapem jest szorowanie pozostałej powierzchni omawianego produktu. Jeżeli pistolet będzie ciepły, użytkownikowi będzie zdecydowanie prościej usunąć klej.

Czytaj również  Jak malować ściany za pomocą szablonu

Świetnym rozwiązaniem będzie również położenie pistoletu do kleju na matę silikonową. Następnie na produkt należy położyć pojedynczy kawałek folii aluminiowej. Kolejnym etapem będzie podgrzewanie pistoletu za pomocą suszarki lub opalarki. Konieczne jest także wcieranie folii aluminiowej w pistolet, należy jednak robić to z rękawiczkami ochronnymi, by przypadkiem nie poparzyć palców. Klej musi znacznie bardziej przylegać do folii aluminiowej niż pistoletu. W ten sposób będzie można go odkleić. W razie potrzeby można powtórzyć cały proces.

Czyszczenie określonych obszarów pistoletu do kleju

Warto wiedzieć, że końcówkę pistoletu do klejenia można także wytrzeć zwykłym ręcznikiem papierowym. Z kolei do wyczyszczenia podstawy rekomendowane jest wykorzystanie narzędzia z igłą lub szpilką. Osobom będącym w posiadaniu pistoletu bezprzewodowego zalecane jest regularne czyszczenie małego otworu znajdującego się na spodzie pistoletu.

Kolejnym sposobem na wyczyszczenie omawianego pistoletu do kleju będzie aceton. Wystarczy wlać zmywacz do paznokci na ręcznik papierowy. Gdy pistolet zostanie wyłączony wystarczy pocierać go papierem w celu usunięcia ewentualnych plam i brudu. W ten sposób możliwe jest także usunięcie kawałków kleju. Rekomendowane jest pocieranie pistoletu ręcznikiem papierowym do momentu, aż produkt będzie czysty. W niektórych przypadkach konieczna będzie po pewnym czasie zmiana ręcznika.

Pistolet do klejenia musi być także odpowiednio zdezynfekowany. Koniecznie należy pamiętać, aby jeszcze przed użyciem środka dezynfekującego upewnić się, że pistolet został odłączony od zasilania i ostygł.

Czytaj również  Dozowniki do mydła w sprayu czy płynie?

Dowiedz się więcej: https://www.buehnen.pl/obsluga/glosariusz/klej-na-cieplo/77-glosariusz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *