Jak tanio odnowić kuchnię?

Jak w prosty sposób odświeżyć kuchnię?

Nieprawdą jest, że odświeżenie domu to wysokie koszty, bałagan i sprzątanie po nim. Czasem potrzeba niewielkich nakładów, aby wprowadzić nowy vibes i klimat. W przypadku pomieszczeń kuchennych w prosty sposób można je odnowić wymieniając starą kuchenkę na nową kuchenkę wolnostojącą.
Obecny wybór w przeróżnych modelach kuchenek jest zadziwiający. Okazuje się, że moda na nie ma swoich wielu zwolenników. Nowoczesna kuchenka wolnostojąca dziś stanowi ozdobę pomieszczeń kuchennych. Modne wzory w neutralnych kolorach pasują do dowolnego stylu kuchni.

Rodzaje kuchenek wolnostojących – co oferuje rynek

Kuchenka wolnostojąca gazowa to wygodny sprzęt, który wykorzystuje dostęp do gazu ziemnego lub mieszaninę propan-butanu (LPG). Ten typ kuchenek wyposażony jest w palniki do gotowania oraz w piekarnik.
Wybierając elektryczną kuchenkę wolnostojacą musimy podjąć decyzję odnośnie rodzaju płyt grzewczych. Mogą być one indukcyjne bądź ceramiczne. Wszystkie wykorzystują energię elektryczną, która zamieniana jest w ciepło.

Płyty ceramiczne składają się ze specjalnych spiralnych grzałek, które to umieszczane są pod polami grzewczymi. Od indukcji różni je dłuższy czas stygnięcia i nagrzewania. Zasada jej działania opiera się na podgrzaniu płyty, która potem przekazuje energię cieplną na postawione garnki.

Czytaj również  Dobór koloru listwy przypodłogowej do pomieszczenia

Elektryczna kuchenka wolnostojąca wykorzystująca indukcję szybko się nagrzewa i oszczędza energię cieplną. Używanie jej wiąże się z użyciem specjalnych naczyń przeznaczonych tylko do indukcji.

Kuchenka wolnostojąca gazowo – elektryczna to hybryda odnośnie źródeł zasilania. Płyta grzewcza w formie palników została podłączona pod gaz, zaś piekarnik działa na prąd. To bardzo wygodne i funkcjonalne połączenie dwóch rodzajów kuchenek.

Moda na kuchenkę wolnostojacą znów na topie

Powszechność mebli robionych na zamówienie pod wymiar z wyjątkową dbałością, aby każdy sprzęt był skrzętnie ukryty odchodzi do lamusa. Do łask wracają kuchenki wolnostojące w nowoczesnym wydaniu. Przebierać można w wielu modelach i wzorach – od prostych po najbardziej wymyślne.
Niepozornie wyglądająca kuchenka wolnostojąca została wyposażona w modernistyczne ruszty i niezależne piekarniki o kilku różnych poziomach pieczenia. Oznacza to, że można jednocześnie przygotować wiele różnych posiłków. Dla tych, którym obecna technologia sprawia problemy najlepsze będą zwykłe z palnikami i zasilaniem gazowym.

Wsparta nowoczesnymi rozwiązaniami kuchenka wolnostojąca może mieć tradycyjny wygląd lub być w stylu np. retro i pasować do rustykalnych aneksów kuchennych. Może także przybrać postać starego pieca kaflowego o pięknym wyglądzie, a jednocześnie przyrządzać dania rodem z kuchni molekularnej.
Kuchenka wolnostojąca pozwala zaoszczędzić cenne miejsce w małej kuchni. Jedno urządzenie zawiera płytę grzewczą, na której można gotować posiłki oraz piekarnik.

Czytaj również  Cechy dobrej jakości farb do wnętrz

W przypadku sprzętu pod zabudowę trzeba precyzyjnie wymierzyć rozmiar kuchenki, aby zmieściła się pod specjalnie przygotowany mebel. Odnośnie kuchenki wolnostojącej jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i potrzeby.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *