Jak tanio odnowić kuchnię?

Jak w prosty sposób odświeżyć kuchnię?

Nieprawdą jest, że odświeżenie domu to wysokie koszty, bałagan i sprzątanie po nim. Czasem potrzeba niewielkich nakładów, aby wprowadzić nowy vibes i klimat. W przypadku pomieszczeń kuchennych w prosty sposób można je odnowić wymieniając starą kuchenkę na nową kuchenkę wolnostojącą.
Obecny wybór w przeróżnych modelach kuchenek jest zadziwiający. Okazuje się, że moda na nie ma swoich wielu zwolenników. Nowoczesna kuchenka wolnostojąca dziś stanowi ozdobę pomieszczeń kuchennych. Modne wzory w neutralnych kolorach pasują do dowolnego stylu kuchni.

Rodzaje kuchenek wolnostojących – co oferuje rynek

Kuchenka wolnostojąca gazowa to wygodny sprzęt, który wykorzystuje dostęp do gazu ziemnego lub mieszaninę propan-butanu (LPG). Ten typ kuchenek wyposażony jest w palniki do gotowania oraz w piekarnik.
Wybierając elektryczną kuchenkę wolnostojacą musimy podjąć decyzję odnośnie rodzaju płyt grzewczych. Mogą być one indukcyjne bądź ceramiczne. Wszystkie wykorzystują energię elektryczną, która zamieniana jest w ciepło.

Płyty ceramiczne składają się ze specjalnych spiralnych grzałek, które to umieszczane są pod polami grzewczymi. Od indukcji różni je dłuższy czas stygnięcia i nagrzewania. Zasada jej działania opiera się na podgrzaniu płyty, która potem przekazuje energię cieplną na postawione garnki.

Czytaj również  Odmień swoją podłogę

Elektryczna kuchenka wolnostojąca wykorzystująca indukcję szybko się nagrzewa i oszczędza energię cieplną. Używanie jej wiąże się z użyciem specjalnych naczyń przeznaczonych tylko do indukcji.

Kuchenka wolnostojąca gazowo – elektryczna to hybryda odnośnie źródeł zasilania. Płyta grzewcza w formie palników została podłączona pod gaz, zaś piekarnik działa na prąd. To bardzo wygodne i funkcjonalne połączenie dwóch rodzajów kuchenek.

Moda na kuchenkę wolnostojacą znów na topie

Powszechność mebli robionych na zamówienie pod wymiar z wyjątkową dbałością, aby każdy sprzęt był skrzętnie ukryty odchodzi do lamusa. Do łask wracają kuchenki wolnostojące w nowoczesnym wydaniu. Przebierać można w wielu modelach i wzorach – od prostych po najbardziej wymyślne.
Niepozornie wyglądająca kuchenka wolnostojąca została wyposażona w modernistyczne ruszty i niezależne piekarniki o kilku różnych poziomach pieczenia. Oznacza to, że można jednocześnie przygotować wiele różnych posiłków. Dla tych, którym obecna technologia sprawia problemy najlepsze będą zwykłe z palnikami i zasilaniem gazowym.

Wsparta nowoczesnymi rozwiązaniami kuchenka wolnostojąca może mieć tradycyjny wygląd lub być w stylu np. retro i pasować do rustykalnych aneksów kuchennych. Może także przybrać postać starego pieca kaflowego o pięknym wyglądzie, a jednocześnie przyrządzać dania rodem z kuchni molekularnej.
Kuchenka wolnostojąca pozwala zaoszczędzić cenne miejsce w małej kuchni. Jedno urządzenie zawiera płytę grzewczą, na której można gotować posiłki oraz piekarnik.

Czytaj również  Jak przygotować się do malowania drewna?

W przypadku sprzętu pod zabudowę trzeba precyzyjnie wymierzyć rozmiar kuchenki, aby zmieściła się pod specjalnie przygotowany mebel. Odnośnie kuchenki wolnostojącej jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i potrzeby.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *