Ile kosztuje urządzenie nowego mieszkania w Krakowie?

Zanim młodzi ludzie zdecydują się na zakup nowego mieszkania, często muszą dokonać kalkulacji, ile wyniesie ich zakup nowego lokum, ale też jego wykończenie i urządzenie. Nie od dziś wiadomo, że zakup mieszkania od dewelopera to 3/4 sukcesu. Trzeba jeszcze często to mieszkanie wykończyć oraz wyposażyć – a to również sporo kosztuje.

Nowe mieszkania Kraków

Rynek mieszkaniowy w ostatnim czasie bardzo dynamicznie się rozwija. Pojawia się coraz więcej deweloperów, którzy kupują tereny od miasta i stawiają na nich piękne bloki oraz ekskluzywne apartamentowce, w których klienci bez problemu znajdą idealne miejsce dla siebie. W zależności od lokalizacji oraz konkretnego dewelopera – ceny takich mieszkań są bardzo zróżnicowane. Warto jednak wiedzieć, iż obecnie jest bardzo dobry czas na tego typu zakupy.

Wykończenie mieszkania

Gdy nowi właściciele otrzymają swoje klucze do wymarzonego mieszkania czeka ich jeszcze sporo pracy. Zrobienie podłóg, pomalowanie ścian, położenie płytek w łazience, zakup armatury łazienkowej, zakup mebli kuchennych oraz całego niezbędnego wyposażenia – to dość spore koszty. Zazwyczaj samo urządzenie kuchni wraz z meblami i wyposażeniem to wydatek od około 15 tys. do 25 tys. Podobnie sytuacja wygląda z łazienką, której wykończenie jest również kosztowne.

Czytaj również  Odmień swoją podłogę

Co jeszcze trzeba kupić?

Wbrew pozorom to nie wszystko. Wiele osób, które wprowadzają się do swojego nowego mieszkania chcą mieć wszystko nowe, więc w mnóstwo rzeczy tak naprawdę muszą wyposażyć się od początku. Dość sporym wydatkiem zawsze są meble. Wypoczynek do salonu, komoda, stolik, szafka pod telewizor, jakieś półki to również inwestycja na kilka tysięcy. Wiele zależy od tego jak mieszkańcy chcą urządzić swoje pomieszczenia. Jeżeli stawiają na bardzo nowoczesny styl, meble lakierowane, stoły chromowane oraz gustowne dodatki – wydatek będzie zdecydowanie większy. Mnóstwo osób, które chcą trochę zaoszczędzić wybierają zupełnie inny styl. Styl skandynawski czy boho również jest na czasie, jednak preferuje on bardziej minimalistyczne meble, które jednak nie muszą być bardzo drogie. Dodatki do takich wnętrz często można zrobić samodzielnie, co również obniży koszty. Na deser wiele osób zostawia sobie zakup lamp, dywanów, mebli do sypialni czy ozdób typu obrazy, firanki, zasłony itp. Dlaczego? Tak naprawdę te elementy nie są zbyt kosztowne, jednak bez nich spokojnie można kilka miesięcy przeżyć w danym wnętrzu.

Jak widać z powyższego, urządzenie nowego mieszkania od podstaw to dość spory wydatek. Mnóstwo osób mimo, iż wszystko dokładnie wylicza to i tak na końcu, koszty całkowite ich zaskakują. Zawsze bowiem jest tak, że domownicy postawią na coś droższego lub kupią wcześniej coś, czego np. nie było wcześniej w planie. Trudno co do złotówki wyliczyć ile będzie kosztować urządzenie dwupokojowego mieszkania, jednak trzeba się liczyć z wydatkiem od około 20 tys. do nawet 50 tys., wiele zależy również od standardu.

Czytaj również  Jak wybrać klej do kartonu?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *