Bezpieczne etykietowanie przy pomocy kleju termotopliwego – o czym należy pamietać?. Fraza kluczowa: Klej do etykiet

Bezpieczne etykietowanie przy pomocy kleju termotopliwego – o czym należy pamiętać?

W naszej firmie wiemy, że etykietowanie żywności to jedyny sposób, aby konsumenci wiedzieli, co tak naprawdę kupują. Czasami jednak nie jest to możliwe, ponieważ przyczepność między etykietą a produktem jest tak słaba, że odpada powodując jej utratę. Aby tego uniknąć, opracowaliśmy szeroką gamę klejów topliwych przeznaczonych do konserw szklanych i plastikowych. Etykietowanie żywności to jedyny sposób, aby konsumenci wiedzieli, co tak naprawdę kupują. Niemożliwe działanie, gdy etykiety odpadną z produktu, zanim będziemy mogli je przejrzeć.
Nie miałoby to miejsca, gdyby przyczepność między etykietą a produktem była silna, co znajduje odzwierciedlenie w dobrych wynikach, jakie dają kleje topliwe, które zapewniają sektorowi spożywczemu, zwłaszcza w pojemnikach plastikowych, ale także sektorowi konserw.

Zobacz klej do etykiet na https://www.buehnen.pl/branza/etykietowanie

Konserwy, trochę ciekawostek

Konserwy to sposób na zachowanie właściwości produktów rolno-spożywczych przez długi czas. Niegdyś cieszyły się złą prasą, ale dziś są nie tylko użyteczną opcją, ale stały się też wysoko cenionymi komponentami, zarówno w sferze domowej, jak i w restauracjach. Na półkach możemy znaleźć konserwy warzywne, marynaty, owoce, sosy… Również ryby i owoce morza, nie zapominając oczywiście o mięsach czy gotowych potrawach. Jej początki sięgają XIX wieku, a promotorem tego wynalazku – jednego z najbardziej decydujących w historii ludzkości – był francuski generał Napoleon Bonaparte.
Pierwsze przetwory pakowano w szklane słoiki, blaszany pojemnik – najbardziej uniwersalny – był późniejszym wynalazkiem, który Anglik Peter Durand opatentował w 1810 roku. Był to pojemnik, który chronił żywność przed zepsuciem spowodowanym przez światło.

Czytaj również  Dozowniki do mydła w sprayu czy płynie?

Etykiety z przodu i etykiety z tyłu

Cylindryczne, stożkowe, prostokątne… Pojemniki, w których znajdują się przetwory, są bardzo zróżnicowane, podobnie jak etykiety z przodu i etykiety z tyłu, które zawierają istotne informacje. Informacje, które musimy znać i które w niektórych przypadkach pomijamy, ponieważ w trakcie przechowywania w domu etykiety odklejają się, a tym samym giną. Rozwiązanie tego problemu jest łatwe, jeśli zastosowany zostanie odpowiedni klej do etykiet zapewniający skuteczną przyczepność.
W przypadku puszkowanych w szkle często używa się etykiet samoprzylepnych. W przypadku żywności w puszkach przemysł stosuje kleje, ponieważ zapewniają one lepsze korzyści. Dla wszystkich z nich nasza firma projektuje na zamówienie szeroką gamę klejów, które gwarantują skuteczne przyklejanie etykiet papierowych lub plastikowych do szklanych lub metalowych pojemników.

Absolutna kompatybilność z każdą maszyną

Złożoność dzisiejszych procesów przemysłowych wymaga stosowania klejów doskonale dostosowanych do każdej maszyny, procesu i materiału. Nasza firma oferuje szeroką gamę klejów topliwych, aby zapewnić dobrą przyczepność etykiety do produktu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *